2026-06-15
IMG_3818

Fot. poglądowa

Po dwóch tragicznych zdarzeniach z udziałem użytkowników hulajnóg elektrycznych policja zapowiadała wzmożone kontrole. Efekty działań funkcjonariuszy pojawiły się bardzo szybko. W Kutnie zatrzymano 30-letniego mężczyznę, który kierował hulajnogą elektryczną będąc pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 29 maja, na jednej z ulic miasta. Podczas patrolu policjanci zwrócili uwagę na sposób poruszania się użytkownika hulajnogi. Styl jazdy wzbudził ich podejrzenia, dlatego postanowili przeprowadzić kontrolę.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Jak poinformowała młodszy aspirant Katarzyna Wasiak, 30-latek miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

Tego rodzaju zachowanie należy ocenić jako skrajnie nieodpowiedzialne. Kierowanie hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu stwarza poważne zagrożenie zarówno dla samego użytkownika, jak i innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych – podkreśla policjantka.

Mundurowi przypominają, że nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na koncentrację, czas reakcji i zdolność właściwej oceny sytuacji na drodze. W przypadku kierujących hulajnogami elektrycznymi przepisy przewidują wysokie kary finansowe. W tym przypadku mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Sprawa ma szczególny wydźwięk w kontekście ostatnich wydarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Kutna. Po tragicznych zdarzeniach związanych z użytkownikami hulajnóg elektrycznych policja zapowiedziała zdecydowane działania mające poprawić bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach pieszo-rowerowych.

Funkcjonariusze zapowiadają, że kontrole będą kontynuowane. Ich celem jest nie tylko egzekwowanie przepisów, ale również zapobieganie kolejnym niebezpiecznym sytuacjom. Policja apeluje do wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz całkowitą rezygnację z jazdy po spożyciu alkoholu. (rj)