Komentator sportowy Jerzy Michał Papiewski
W 32 kolejce IV ligi łódzkiej drużyna trenera Jacka Walczaka i kierownika zespołu Roberta Kornackiego rozgromiła – już pewnego spadkowicza do klasy okręgowej – zespół Koraba Łask 9:1 (3:1).
Łupem bramkowym podzielili się: Mateusz Malec 2, Wiktor Wyderka 2, Piotr Wiśniewski 2 oraz po jednej bramce – Wojciech Poteraj, Denys Yaniv, Jan Dobko. Honorowego gola dla Koraba zdobył w 40 minucie, na 3:1, Albin Maciejewski.
Mecz nie miał większej historii. Kutnianie grali na jedną bramkę i mogli zdobyć jeszcze więcej goli. Drużynę z Łasku można tylko pochwalić za ambicję i wolę walki. To było przedostatnie spotkanie w Kutnie w tym sezonie futbolowym. Należy podkreślić, że wynik 9:1 jest, jak do tej pory, najwyższym w tej klasie rozgrywkowej.
Skład KS-u Kutno: Kamil Gumola, Volodymyr Syrovatka, Łukasz Ściślewski, Denys Yaniv, Dawid Telestak, Mateusz Malec, Kamil Wielgus, Jan Dobko, Wiktor Wyderka, Jakub Hoffman, Krzysztof Felczak; na zmiany wchodzili: Kasper Świątczak, Filip Włodarczyk, Jakub Szlaski, Wojciech Poteraj, Olaf Przygoda, Piotr Wiśniewski, Adrian Kralkowski.
W najbliższą środę na Stadionie Miejskim rozegrane zostaną derby kutnowskie. O godz. 18.00 zmierzą się z sobą zespoły KS II Kutno i Fair Play Kutno. Wstęp wolny. Zaplanowano też piknik futbolowy na który zapraszają organizatorzy.
Jurek Papiewski
