2026-06-15
Socha

Fot. archiwum J.M.Papiewskiego

Ambitny selekcjoner

Ten świetny trener, jeden z najlepszych w Polsce centralnej, przez dwa lata prowadził drużynę MKS-u Kutno. To właśnie on osiagnął z nią najlepszy wynik (jak do tej pory) – w historii futbolu Grodu nad Ochnią. Zajął ze swoimi podopiecznymi drugie miejsce w III lidze łódzko-mazowieckiej. Przypomnijmy, że 30 czerwca 1993 roku z połączenia Zakładowego Klubu Sportowego „Kutnowianka”, Międzyzakładowego Robotniczego Klubu Sportowego „Stal” Kutno i Kolejowego Klubu Sportowego „Czarni” powstał Miejski Klub Sportowy „Kutno” (od 4 lipca 1994 roku do czerwca 2014 roku prezesem był Zdzisław Bartol, a pierwszym Jerzy Karolak). Pod koniec czerwca 2014 roku w miejsce MKS-u powstało Stowarzyszenie Klub Sportowy „Kutno” (prezes Zbigniew Tomczak). To tyle krótkiej historii. Kamil Socha ostatnio zasłynął (i słusznie) niezwykłym wyczynem futbolowym. W minionych sezonach jako trener grał z Unią Skierniewice w prestiżowej III lidze łódzko-mazowiecko-warmińsko-mazursko-podlaskiej. Z tym zespołem w ubiegłym roku awansował do II ligi centralnej, a tym – do I ligi! Gratulujemy i podziwiamy. W historii kutnowskiej piłki nożnej zapisał się złotymi zgłoskami. Bogaty warsztat trenerski, umiejętne podejście do piłkarzy, erudycja i elokwencja boiskowa, konsekwencja i komunikatywność – to główne cechy Kamila Sochy jako coacha.

Na zdjęciu od lewej: Jerzy Papiewski, ostatni prezes „Czarnych” i działacz sportowy Marian Czerwiński, Kamil Socha – zawsze wymagający od siebie i od jego zawodników, Andrzej Królak – 35 lat pracy społecznej jako kierownik piłkarskiego teamu – niepobity do tej pory rekord w regionie łódzkim, Lucyna Urbańczyk – bardzo aktywna i pomocna sportowa służba zdrowia, Piotr Gołofit – rehabilitant oraz Jan Jóźwiak – nestor kutnowskich sportowców – piłkarzy, społecznik.