2026-06-15
batch_IMG_20260522_111312

Fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

Blisko 300 dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowe Ostrowy uczestniczyło w pierwszym w tym roku pikniku edukacyjnym „Bezpieczny Powiat”, który odbył się 22 maja w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Imielnie. Wydarzenie połączyło naukę zasad bezpieczeństwa z doskonałą zabawą i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonali: Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, wójt Gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa, poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, radna Rady Powiatu Kutnowskiego Emila Paryż oraz dyrektor szkoły Renata Tokarska. Podczas wydarzenia dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w licznych prelekcjach oraz pokazach przygotowanych przez służby i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców. Nie zabrakło również konkursów i quizów sprawdzających zdobytą wiedzę. Jedną z największych atrakcji przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. Najmłodsi z dużym entuzjazmem zwiedzali policyjny radiowóz, mogli usiąść na policyjnych motocyklach oraz porozmawiać z funkcjonariuszami o ich codziennej służbie. Ważnym elementem pikniku była także edukacja zdrowotna. Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej opowiadał o zagrożeniach związanych z kleszczami i sposobach ochrony przed nimi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego wykonywanego przez przedstawicielkę Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Po części edukacyjnej przyszedł czas na integrację i wspólną zabawę. Na uczestników czekały dmuchańce, gry i konkursy, a także poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz pracowników Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Imielnie. Piknik „Bezpieczny Powiat” pokazał, że edukacja dotycząca bezpieczeństwa może być nie tylko wartościowa, ale również atrakcyjna dla najmłodszych, takie inicjatywy pomagają budować świadomość i odpowiedzialne postawy już od najmłodszych lat, jednocześnie integrując lokalną społeczność. 

Witam wszystkich uczestników pikniku „Bezpieczny Powiat”. Chciałbym życzyć wam  dobrej ale przede wszystkim bezpiecznej zabawy bo właśnie po to dziś się spotkaliśmy , aby mówić o bezpieczeństwie. Niech dzisiejszy dzień wywoła uśmiech na waszych twarzach i niech każdy z was wspomina go z radością na ustach . Cieszę się, że możemy poprzez takie wydarzenia nie tylko edukować, ale także integrować lokalną społeczność i pokazywać, że nauka może iść w parze z dobrą zabawą – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski. – Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Do zobaczenia na kolejnym pikniku Bezpieczny Powiat już 29 maja 2026 r. w Strzelcach. (red.)

Fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie
Fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie