15 maja w Krzyżanowie odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. W uroczystości uczestniczyli m. in. posłowie na Sejm RP – Marek Matuszewski oraz Tadeusz Woźniak, a także wicestarosta Anna Konwerska i Marek Drabik – przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.
W imieniu Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika głos zabrała Anna Konwerska:
– Serdecznie gratuluję wspaniałego jubileuszu. Nie byłoby go bez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz mieszkańców aktywnie uczestniczących w organizowanych wydarzeniach i zajęciach integracyjnych. Życzę kolejnych pięknych jubileuszy oraz dalszych sukcesów – mówiła wicestarosta.
Słowa uznania skierował również przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego:
– Patrząc z perspektywy powiatu, mogę powiedzieć, że jesteście autentyczni w swoich działaniach. Widzimy wasze zaangażowanie i aktywność na terenie gminy Krzyżanów. Życzę, abyście nadal robili to, co do tej pory, i pozostali tacy, jacy jesteście – mówił Marek Drabik.
Po części oficjalnej odbył się koncert Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, podczas którego publiczność mogła usłyszeć tradycyjne utwory ludowe i zobaczyć występy taneczne w wykonaniu młodych artystów.
(Starostwo Pow. w Kutnie)



