Fot. UMWŁ
To świetna wiadomość dla miłośników muzyki i lokalnych tradycji. Ochotnicza Straż Pożarna w Kutnie otrzymała wysokie dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego na organizację wydarzenia promującego orkiestry dęte.
W ramach pierwszego w historii konkursu organizowanego przez Zarząd Województwa Łódzkiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Kutnie pozyskała 19 900 zł na realizację projektu „Kutno w rytmie orkiestr dętych”. To jedna z najwyższych przyznanych dotacji w całym regionie.
Nowy konkurs skierowany był do organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń oraz OSP prowadzących orkiestry dęte. Pieniądze można było przeznaczyć m.in. na koncerty, festiwale, parady, przemarsze, warsztaty czy przeglądy muzyczne.
Jak podkreśla marszałek województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska, celem programu jest wsparcie niezwykle popularnych w regionie orkiestr dętych i stworzenie im jeszcze lepszych warunków do prezentowania swojej pasji oraz muzycznych tradycji.
– Orkiestry dęte są w naszym województwie bardzo popularne. Chcemy, aby wydarzenia, które zostaną zorganizowane dzięki temu konkursowi, dały im możliwość jeszcze pełniejszego pokazania swojej pracy i pasji. Wzbogaci to także ofertę kulturalną naszego województwa – mówi Joanna Skrzydlewska.
Projekt „Kutno w rytmie orkiestr dętych” ma być nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale również okazją do integracji mieszkańców i promocji lokalnej kultury. Przyznane środki pozwolą na organizację przedsięwzięcia z większym rozmachem i udziałem orkiestr prezentujących bogatą tradycję muzyki dętej.
W całym województwie przyznano 34 dotacje. Wśród beneficjentów znalazły się orkiestry i organizacje z różnych części regionu, jednak to właśnie kutnowska OSP otrzymała jedną z najwyższych kwot wsparcia. (red.)
