Nocne zwiedzanie Pałacu już wkrótce.
Już w sobotę, 16 maja, Muzeum Pałac Saski w Kutnie zaprosi mieszkańców na kolejną edycję Nocy Muzeów. Wydarzenie potrwa od godziny 15:00 do 23:00 i jak co roku przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W programie znalazło się m.in. zwiedzanie ekspozycji stałej oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „To był świat siedemdziesiątych lat”. Starsi miłośnicy historii będą mogli także wziąć udział w poznaniu tajemnic „XVIII-wiecznej alkowy”, a najmłodsi skorzystają z animacji i interaktywnej gry terenowej „Pałacowe tajemnice”.
Nie zabraknie również widowiskowych pokazów tanecznych w wykonaniu Królewskiego Zespołu Tańca Dawnego La Danse oraz wyjątkowej „strefy retro”, przenoszącej uczestników w klimat międzywojennego salonu mody.
Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przy ul. Sienkiewicza.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego odkrywania historii i kultury w wyjątkowej, wieczornej atmosferze.

