2026-06-15
ulotka-manifestacja-20-maja-2026

Mieszkańcy Kutna i regionu będą mogli bezpłatnie pojechać do Warszawy na Wielką Manifestację organizowaną 20 maja przez NSZZ „Solidarność” oraz NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Protest ma rozpocząć się o godz. 12 na Placu Zamkowym i – jak podkreślają organizatorzy – będzie wyrazem sprzeciwu wobec obecnej sytuacji gospodarczej i społecznej w kraju.

Organizatorzy przekonują, że manifestacja nie jest jedynie kolejnym wydarzeniem politycznym, ale odpowiedzią ludzi pracy na rosnącą niepewność dotyczącą przyszłości miejsc pracy, przedsiębiorstw i polskiego rolnictwa.

W wielu zakładach pojawiają się informacje o zwolnieniach i problemach ekonomicznych. Coraz więcej rodzin obawia się o swoją przyszłość i stabilność finansową – podkreślają przedstawiciele „Solidarności”.

Hasłem protestu jest „Stop zwolnieniom i niszczeniu polskiej gospodarki”. Uczestnicy manifestacji chcą zwrócić uwagę na sytuację pracowników, rolników i przedsiębiorców oraz – jak zaznaczają – pokazać jedność i solidarność społeczną.

Głos w sprawie zabrał także radny Kutna Janusz Kołodziejski.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy jedności i wspólnego działania. To sprawa dotycząca przyszłości naszych rodzin, miejsc pracy i bezpieczeństwa ekonomicznego Polski – mówi Janusz Kołodziejski.

Wyjazd dla mieszkańców Kutna i okolic będzie całkowicie bezpłatny. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 518 75 44 88 oraz przez struktury „Solidarności”.

Manifestacja odbędzie się 20 maja w Warszawie. Początek zaplanowano na godz. 12 na Placu Zamkowym.